ru

Oriģinālie un ģenēriskie medikamenti – ar ko tie atšķiras?

Kā zināms ģenēriskie jeb patentbrīvie (references) medikamenti ir daudz lētāki nekā oriģinālie, tos valsts kompensē, uzsākt terapiju. Patentbrīvās zāles pēc būtības ir oriģinālo medikamentu ekvivalenti, kas var parādīties tirgū, tiklīdz ir beidzies patents oriģinālajiem preparātiem (pēc 5–20 gadiem). Uzzini vairāk »

10 kardiologa atbildes pacientiem par augstu asinsspiedienu

Augsts asinsspiediens ir viens no lielākajiem sirds un asinsvadu slimību draudiem un nāves cēloņiem – ik gadu pasaulē paaugstināta asinsspiediena dēļ mirst 9,4 miljonu cilvēku. Uzzini vairāk »

Fiziskās aktivitātes senioriem

Fiziskās aktivitātes kombinācijā ar veselīgu uzturu, ir pamats stiprai sirds veselībai. Kardiologi atgādina, ka nekad nav par vēlu mainīt savas dzīves ieradumus un sākt aktīvi kustēties un veselīgi ēst. Pat tad, ja jums bijis infarkts, insults vai ir sirds mazspēja, fiziskās aktivitātes uzlabos jūsu atlabšanu un stiprinās sirdi un asinsvadus. Lūdzu konsultējieties ar savu ārstu par jums ieteicamajām fiziskajām aktivitātēm. Uzzini vairāk »

Pašcepta pilngraudu maize ar frišo zirņu smēriņu

Recepti un padomus, kā pagatavot gardās pilngraudu maizītes ar zaļo zirņu smēriņu, iesaka uztura speciāliste Liene Sondore. Uzzini vairāk »

Noskatieties video un pārbaudiet holesterīnu sev un saviem ģimenes locekļiem!

Neārstēts augsts holesterīna līmenis var izraisīt infarktu, insultu vai pat pāragru nāvi, tāpēc ikvienam pieaugušajam ir svarīgi zināt sava holesterīna līmeņa rādītājus un nepieciešamības gadījumā rīkoties. Uzzini vairāk »

Kur izmērīt holesterīnu, un cik tas maksā?

Lai laikus atklātu augstu holesterīna līmeni asinīs vai pat ģimenes hiperholesterinēmiju, kardiologi iesaka ikvienam pieaugušajam vismaz reizi gadā veikt holesterīna mērījumu. Lai labāk orientētos, kur var veikt mērījumus, kādas ir izmaksas, esam apkopojuši šo informāciju. Uzzini vairāk »

Tests: vai protat atpazīt insultu?

Sekmīgai insulta ārstēšanai ir ļoti svarīgas pirmās 4,5 stundas, kuru laikā pacientu svarīgi nogādāt insulta vienībā. Lai glābtu dzīvību, ir svarīgi prast atpazīt insulta simptomus un pareizi rīkoties. Izpildiet testu un uzziniet, vai Jūs protat atpazīt insulta pazīmes un zināt, kā rīkoties? http://atpazistiinsultu.lv/ Uzzini vairāk »

Iznācis jaunais "Sirds un veselība" žurnāls

Rudens numurā lasiet - intervijas ar Latvijas vadošajiem kardiologiem, saruna ar asoc. prof., PSKUS Sirds ķirurģijas centra vadītāju Pēteri Stradiņu, uzziniet kāpēc ārstēšanās rezultāti nav tik labi, kā gribētos, dažādi padomi sirds veselības stiprināšanai, ka arī pacientes pieredze par augstu holesterīna līmeni sev un bērniem. Uzzini vairāk »

Vidusjūras diēta latviešu gaumē

Viegli pagatavojamas, veselīgas un gardas receptes, ko sagatavojusi pazīstamā uztura speciāliste Liene Sondore. Uzzini vairāk »

Kardiologa lekcija “Vai no infarkta var izbēgt?”

16. septembrī Lucavsalā (Rīgā) no plkst. 12.00 – 17.00 norisināsies veselīga dzīvesveida diena, kuras ietvaros ikvienam interesentam būs pieejamas dažādas bezmaksas aktivitātes saistībā ar slimību profilaksi un veselīgu dzīvesveidu. Uzzini vairāk »

Ģimenes hiperholesterinēmijas dienā aicinām pārbaudīt holesterīna līmeni sev un tuviniekiem

24. septembrī pasaulē tiek atzīmēta Ģimenes hiperholesterinēmijas diena. Tās mērķis ir pievērst uzmanību izplatītākajai ģenētiski pārmantojamajai slimībai, kas izraisa pieauguša cilvēka agrīnu nāvi, un tās riskiem. Uzzini vairāk »

29. septembris - Pasaules Sirds diena!

Ik gadu septembra beigās tiek atzīmēta Pasaules Sirds diena un šogad tās sauklis ir “Dalies ar savu sirds spēku!” Uzzini vairāk »

Mūsu pašu superauglis – ābols. Viegli pagatavojamas receptes turpinājumā!

Ir pienācis rudens un šobrīd Latvijas āboli mums ir pieejami plašā klāstā. Tāpēc būtu grēks neizmantot iespēju tos saēsties, zinot to cik labvēlīgi tie ir mūsu veselībai.
Āboli satur daudz dažādus antioksidantu, kas izskaidro šo augļu labvēlīgo ietekmi uz cilvēka veselību. Uzzini vairāk »

Stenti būtiski uzlabo dzīves kvalitāti

Statistika liecina, ka saslimstība un mirstība no miokarda infarkta Latvijā samazinās. To ir veicinājusi cilvēku pieaugošā izpratne par sirds slimībām, kā arī medicīnas un tehnoloģiju radīto iespēju efektīvs izmantojums. Viena no šādām tehnoloģijām ir asinsvada protēzīte jeb stents, ko izmanto asinsvadu paplašināšanā. Pateicoties tam, ir iespējams novērst kritiskas situācijas, laikus paplašinot sašaurināto asinsvadu. Uzzini vairāk »

Kā izvairīties no atkārtota infarkta un stiprināt sirdi?

Kardiologu ieteikumi, kas būtiski samazina atkārtota infarkta iespējamību: Uzzini vairāk »

Tomāti veselai sirdij

Zinātniski runājot, tomāts ir auglis, taču lielākā daļa cilvēku to uzskata par dārzeni to garšas dēļ, kā arī, ņemot vērā veidu, kādā tie tiek izmantoti ēdiena gatavošanā. Tomātiem ir zems kaloriju daudzums, tie satur daudz šķiedrvielu un barības vielu, kas uzlabo veselību, tostarp, likopēnu, folātu, kāliju, vitamīnus A, B, C un E u.c. Uzzini vairāk »

Tomātu gaspačo

Lai arī vasaras dienas vairs nav tik karstas, esam pārliecināti, ka Jūs labprāt nobaudītu kaut ko vēsu un atsvaidzinošu. Tāpēc piedāvājam pamēģināt ātri un viegli pagatavojamu tomātu gaspačo zupu, kas ne tikai atgriezīs jaukās vasaras atmiņās, bet būs arī veselīga. Uzzini vairāk »

Kā pasargāt sirdi karstā laikā?

Karstā laikā īpaša uzmanība savai veselībai jāpievērš sirds un asinsvadu slimību pacientiem. Lai uzzinātu, ko drīkst un ko labāk nedarīt tveicē, kā rīkoties kritiskās situācijās, lūdzu, iepazīstieties ar kardiologu padomiem! Uzzini vairāk »

Vai Jūs lietojiet medikamentus apzinīgi?

Kā liecina pacientu biedrības “ParSirdi.lv” veiktā aptauja, vairāk nekā puse pacientu ar augstu asinsspiedienu jeb hipertensiju nelieto medikamentus atbilstoši ārstu norādījumiem. Uzzini vairāk »

Pacienti uzskata, ka ir būtiski ieverot ārsta norādījumus vismaz 12 mēnešus pēc infarkta

Teju visi aptaujātie pacienti, proti 95% rūpīgi ievēro ārstu norādījumus atveseļošanas perioda pēc infarkta. Šie pacienti atzīst, ka par medikamentu lietošanu viņiem ir skaidrība, taču norāda uz informācijas vakuumu uz jautājumiem par rehabilitāciju un fiziskajām aktivitātēm pēc sirds slimības. Uzzini vairāk »

Ērts un viegls veids, kā ziņot par zāļu blakusparādībām

Lai veicinātu aktīvāku ziņošanu par zāļu blaknēm, Zāļu valsts aģentūra (ZVA) savā mājaslapā piedāvā vienkāršāku un ātrāku veidu, kā pacientam iesniegt ziņojumu par zāļu blakni. Tagad, aktivizējot baneri Atklāj zāļu otru pusi, iespējams elektroniski aizpildīt ziņojuma veidlapu. Uzzini vairāk »

Klāt rabarberu un zemeņu laiks

Rabarberi un zemenes ir pirmie vasaras augļi un tos ieticams izbaudīt ikvienam, jo kā zināms gan rabarberi, gan zemenes bagāti ar dažādiem vitamīniem un minerālvielām, tai skaitā C vitamīnu, dzelzi, kāliju, kas palīdz samazināt asinsspiedienu , kā arī veselīgām šķiedrvielām, kas palīdz samazināt holesterīna līmeni. Uzzini vairāk »

Ātrā un veselīgā biešu aukstā zupa

Karstajās vasaras dienās tā vien kārojas kaut ko vēsu un atsvaidzinošu tāpēc piedāvājam nobaudīt ātri un viegli pagatavojamu auksto zupu kas ne tikai veldzēs, bet būs arī veselīga. Bietes satur ļoti daudz iedarbīgu antioksidantu, tās ir A, C, B6 vitamīna avots, kā arī satur dažādus minerālus tai skaitā, veselīgo nitrātu, kas labvēlīgi ietekmē sirds veselību, palīdz samazināt asinsspiedienu un uzlabo vispārējo asins plūsmu ķermenī. Uzzini vairāk »

Informatīvais sirds mazspējas stends Rīgā

Maijā P.Stradiņa Klīniskajā Universitātes slimnīcā izveidots informatīvs sirds mazspējas stends. Uzzini vairāk »

Pacientu aptauja par atveseļošanos pēc infarkta – piedalies!

ParSirdi.lv komanda un portāls “Infarkts.lv” pateicas ikvienam par atsaucību un dalību aptaujā par infarktu. Šīs aptaujas rezultāti tiks apkopoti un izmantoti turpmākā darbā, lai uzlabotu pacientu ārstēšanos un atlabšanu pēc infarkta Latvijā. Uzzini vairāk »

Nūjošana sadedzina taukus un stiprina sirdi!

Gluži kā parasta pastaiga arī nūjošana ir piemērota ikvienam neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības, turklāt šī ir aktivitāte, ko kardiologi iesaka kā labu sirds treniņu arī pacientiem pēc infarkta un citām nopietnām sirds asinsvadu saslimšanām. Tā kā nūjošana tiek veikta svaigā gaisā, tas ir lielisks veids kā uzlabot savu veselību un garastāvokli, atslābināties no ikdienas stresa kā arī pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem. Uzzini vairāk »

Sirdij veselīgais brokastu "smūtijs"

Arī sirds veselību būtiski ietekmē tas ko mēs ēdam un, vadoties pēc kardiologu ieteiktās Vidusjūras diētas holesterīna samazināšanai, ir svarīgi ēst vairāk svaigus augļus un dārzeņus, vismaz četrsimt gramu dienā. Un tāpēc mēs esam Jums sarūpējuši vitamīniem un uzturvielām bagātu recepti. Uzzini vairāk »

Uzzini, kāds ēdiens satur vitamīnus un šķiedrvielas

Uzturs ir viss, ko cilvēks ēd, lai augtu, attīstītos, varētu veikt savus darba pienākumus un būtu vesels. Uzturs piegādā cilvēka organismam vielas, kuras tiek izmantotas ķermeņa šūnu veidošanai jeb ķermeņa būvēšanai un enerģijas ražošanai. Vienas no svarīgākajām vielām, kas jāuzņem ar uzturu, ir vitamīni un šķiedrvielas. Uzzini vairāk »

Iznācis ceļvedis pacientiem pēc infarkta

Pacientu biedrība “ParSirdi.lv” sadarbībā ar Latvijas Kardiologu biedrību izveidojusi izglītojošu materiālu “Pacientiem pēc miokarda infarkta aktīvai un veselīgai dzīvei”. Uzzini vairāk »

Uzziniet vairāk par hipertensijas ārstēšanu: www.asins-spiediens.lv

Kādam ir jābūt labam asinsspiedienam, ko darīt, ja tas ir paaugstināts, kad augsts asinsspiediens var kļūt bīstams, kā pareizi izmērīt asinsspiedienu? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem par un ap asinsspiedienu tagad apkopotas jaunā interneta mājaslapā. Uzzini vairāk »

Distanču slēpošana – īpaši ieteicama aktivitāte sirds veselības stiprināšanai

Distanču slēpošana ir brīnišķīgs aerobais treniņš ziemā, kas uzlabo kardiovaskulāro izturību un veselību kopumā, tāpēc tā ieteicama ne tikai profilaktiski, bet arī pacientiem, kas cieš no dažādām sirds asinsvadu slimībām, aptaukošanās u.c. Uzzini vairāk »

Kardioloģes dr.Ivetas Mintāles sirdij veselīgās receptes

Sirdij draudzīgs uzturs ir tā sauktā Vidusjūras diēta. Pētījumi pierāda neapšaubāmu šīs diētas principu efektivitāti sirds un asinsvadu slimību riska mazināšanā. Uzzini vairāk »

Iesaki sev tuviem cilvēkiem saņemt atbalstu pēc infarkta šeit!

X